بخش 4 فصل پنجم کتاب شوخی میلان کوندرا که در کتابی چاپ نمی شود  

قبل پست توضیح درباره کتاب اين رو میذارم براي کسی که اگه یک وقت خونده بود و اون قسمت رو که س.ا.ن س.و.ر شده نخونده بهتر متوجه داستان بشه. کمی بزرگسالانه است. صرفا براي اين که امانت نویسنده در رسوندن به مخاطبش رعايت بشه اين ترجمه رو گذاشتم.
 
پي نوشت: توی سه تا سايت مختلف گذاشتم که اگه در یک محذوف شد در بقیه نشه. ببخشید اگه ترجمه دم دستی و سریعه.

ادامه مطلب  

شرحی مختصر بر این چند وقته.  

بسمه تعالی
 
فردا بايد برم ثبت نام کلاس زبان و می ترسم... حقیقتش از هر جايی که کلی آدم هست که بايد براي طولانی مدت باهاشون تعامل کنم می ترسم و خوشم نمی آد و همین هم گواهی هست بر شرايط نه چندان مطلوبم در آینده نزدیک. دلیل اين که می خوام بدم هم لنگ بودن کارم نیست... که یجورايی هست. منظورم اينه زبانم مشکلی نداره و فقط واسه مدرک آیلتس می خوام برم. امیدوارم یه جايی باشه که درش دوباره زنده بشم.
 
بازی هفته اول ميلان لغو شده و حال منم گرفته. ولی به اين تیم ا

ادامه مطلب  

شوخی  

شوخی. ميلان کوندرا نویسنده ی نام آشنايیه. اتفاقات عجیبی براش افتاده و از جمله ی اون ها اين که اغلب کتاب هاش رو خارج از کشور و دور از موطنش نوشته (به دلايل سیاسی) اما شوخی رو هنوز وقتی توی کشورش بوده به تحریر در آورده. ترجمه خوب بود، ضعف زیاد داشت ولی میرسوند کتاب رو. شوخی کتاب بسیار جالبی بود به نظرم. از اين لحاظ که تو رو دور میده دور میده و آخر بهت نشون میده دنیا چقدر کوچک، ما آدم ها چقدر حقیر و اهدافمون گاها چقدر پستند. یکی از مقولات جالبی که خیل

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1